تصویربرداری

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

بخش راديولو‍ژي بيمارستان امام رضا(ع)

رئيس بخش: آقاي دكتر مسعود پزشكي راد دانشيار دانشگاه ايميل این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید  تلفن داخلي ايشان 2534.

مسئول دپارتمان راديولو‍ژي: آقاي مهرداد الهامي  كارشناس ارشد كه همه روزه از ساعت 07:30 تا   13:00مستقر در اين بخش بوده ايميل ايشان  این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید  تلفن داخلي 2550 و خط مستقیم و fax  38525004  مي باشد. در زمان عدم حضور ايشان آقاي نجف زاده ايميل این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید پاسخگوي امور مربوطه مي باشند.

فرآيند پذيرش: انجام گرافيها و سي تي اسكن و MRI  و ساير خدمات واحد راديولوژي احتياج به ويزيت پزشک و تجويز نسخه جهت انجام آنها مي باشد. مراجعين  بعد از دریافت  نوبت و پذيرش به صندوق بيمارستان ارجاع داده شده و پس از دريافت قبض پرداختي اقدامات راديولوژي در نوبت و زمان مشخص انجام مي شود.

دپارتمان راديولوژي شامل بخش هاي زير مي باشد:

بخش رادیولوژی مرکزی:

اطلاعات: انجام پذيرش بيماران و اطلاع رساني و راهنمايي مراجعين را بر عهده دارد. اين قسمت به صورت شبانه روزي پاسخگوي بیماران بوده و تلفن تماس 2536 مربوط به اين واحد مي باشد.

اتاق راديوگرافي: كه در دو اتاق مجزا مخصوص خواهران و برادران در راستاي طرح تكريم ارباب رجوع گرافي ها انجام   مي شود. در اين اتاقها كليه راديوگرافي هاي عمومي با كيفيت بسيار بالا و با رعايت معيارهاي ارزشيابي استاندارد مطرح شده در رفرنسهاي بين المللي انجام مي گيرد. قدرت مانور تختها به كارشناسان درجهت انجام گرافيها با تكنيك هاي مناسب كمك    مي كند. تصاوير توسط سيستم CR با كيفيت مطلوب  پردازش شده  و در شبكه بيمارستان HIS )  ) جهت دستيابي سريع پزشكان قرار مي گيرد. ساعات كاري اين اتاقها از 07:30 صبح تا 13:00 بعداز ظهر مي باشد. براي هماهنگي برای انجام گرافی با تلفن 2536 تماس حاصل مي شود.

.

اتاق  IVP  : راديوگرافيهاي سيستم ادراري از قبيل: ,  IVP – VCUG- RUG-RETROGRADE PYELOGRAPHY-RETROGRADE CYSTOGRAPHY با كليشه هاي تاخيري و كيفيت هاي مطلوب در اين اتاق انجام مي شود.  دستگاه اين اتاق قابليت انجام گرافيهاي HSG را نيز داراست. ساعت كاري اين واحد از 07:30 صبح تا 13:00 بعداز ظهر مي باشد. براي هماهنگي اين اتاق با تلفن 2536 تماس حاصل مي شود.

اتاق ماموگرافي : در اين اتاق عكس راديوگرافي ساده  از پستان ( که ابزاري براي كشف زودرس سرطانهاي غيرقابل لمس اين ناحيه است ) انجام می شود. اين دستگاه از كمپرسور و گيرنده  تصوير و صفحه كنترل  وعوامل تابش تشكيل شده است. ساعات کاری آن از 07:30 صبح تا 13:00 بعداز ظهر مي باشد. براي هماهنگي اين اتاق با تلفن 2536 تماس حاصل مي شود.

اتاق تاريكخانه: ظهور و ثبوت ماموگرافي ها در اين اتاق انجام مي شود.

اتاق بيوپسي : در اين اتاق سونوگرافي ناحيه مورد نظر انجام شده و به دنبال آن در صورت نياز بيوپسي و درناژ و تخليه كيست يا آبسه انجام مي شود. فعاليت اين اتاق به صورت 24 ساعته  و شبانه روزي انجام مي شود. تلفن تماس آن 2542 مي باشد

اتاق گوارش: اين اتاق مجهز به سيستم فلوروسكوپي  براي تصويربرداري گرافيهاي مربوط به سيستم گوارشي  از قبيل TRANSIT- T.TUBE COLANGIOGRAPHY BARIUM SWALLOW- BARIUM MEAL- U.G.I- و ...   مي باشد. اين دستگاه قابليت انجام گرافيهاي BARIUM ENEMA   با كنتراستهاي ساده و دوگانه را دارد. فلوروسكوپي  متشكل از نوعي گيرنده تصوير به نام دستگاه تصوير اشعه را دريافت و تقويت مي کند، اين دستگاه پرتوهاي عبوري از درون بدن بيمار را به صورت زنده آشكارسازي مي كند و به تصوير واضح تر و در نتيجه تشخيص بهتر مي انجامد. ساعات كاري 07:30  تا 13:00 بعداز ظهر قابل انجام است. شماره داخلي آن 2549 مي باشد.

واحد سي تي اسكن: دستگاه سي تي اسكن مولتي اسپيرال16 اسلايس با تكنولوژي پيشرفته و وجود تيوبها و گانتري هاي مولتي دتكتور با سرعت  و قدرت بالا می باشد که باعث افزايش رزولوشن و وضوح تصوير و امكان تهيه مقاطع نازك و ظريف و در نتيجه دقت بيشتر شده است. قابليت انجام تصاوير سه بعدي و سي تي هاي تزريقي معمولي و بررسي تزريقها در سه فاز مختلف شرياني و وریدي و  تاخيري و سي تي آنژيوهاي اندامهاي مختلف بدن و بیوپسی ها و استریوتاکسی را داراست و به صورت شبانه روزي پاسخگوي بيماران است. شماره داخلي آن 2544 مي باشد.

اتاق سونوگرافي داپلر: در اين اتاق سونوگرافي هاي داپلر رنگي جهت بررسي عروق كاروتيد و ورتبرال  از نظر وجود پلاك و تنگي و عروق رنال  جهت بررسي استنوز شريان رنال  ، ترومبوزوئيد رنال  ،عروق پريفرال  شرياني و وريدي  از نظر وجود تنگي  و آنوريسم فيستولهاي  DVT شرياني و وريدي كبد از نظر هيپرتانسيون پورت  ، ضايعات عروقي و تومورال  و آنومالي هايIUGR  و داپلر جنين از نظر داپلر توده ها  واسكولاريتي  ، داپلر پنيس با تزريق پاپاورين ، بيوپسي با گايد سونوگرافي انجام مي شود. به صورت شبانه روزي بيماران اورژانسي را پاسخدهي مي كنند. داخلي اين واحد2543 مي باشد.

اتاق سونوگرافي عمومي: انواع سونوگرافي هاي ساده از جمله بررسي سيستم گوارش  و سيستم  ادراري  انواع سونوهاي بارداري  و بررسي رحم و ضمائم  و پروستات و تستيس ، سونوگرافي  از بافت هاي نرم سطحي و عمقي و برست .......در اين اتاق انجام مي شود. اين مركز به صورت شبانه روزي بيماران را پاسخدهي كرده و داخلي آن 2537 مي باشد.

اتاق گزارش: در اين اتاق كليه گرافي  ها و سي تي اسكن هاي انجام شده  توسط اساتيد  و رزيدنت ها  مشورت و گزارش     مي شود و گزارش هاي انجام شده توسط منشي ها تايپ و پرينت گرفته و مهر وامضا مي شود. قابل ذكر است كه امور مربوط به بيمه در اين اتاق انجام مي گيرد. ساعت كاري 07:30  تا 13:00 بوده و داخلي آن 2237 مي باشد.

اتاق اساتيد: دفتر اعضاي هيئت علمي ، مدير گروه و منشي گروه در اين قسمت مستقر مي باشد. ساعات كاري ايشان  از 07:30 صبح الي 13:00 بعدازظهر مي باشد. تلفن تماس آنها 2534مي باشد.

1)   بخش رادیولوژی مرکز اورژانس عدالتیان:

واحد رادیولوژی عدالتیان : شامل دو دستگاه دیجیتال DDR1 و ,  DDR2 که تمامی گرافی های ساده در این مرکز با دو دستگاه ديجيتال براي بيماران سرپايي و اورژانسي به صورت شبانه روزي  انجام پذير است. تلفن داخلي آن 3630 مي باشد.

واحد سی تی اسکن اورژانس عدالتیان: انواع سي تي اسكن های  اورژانسی ساده بيماران بستری و  سرپايي در این مرکز از ساعت كاري 7:00 0 صبح  تا 19:00 قابل انجام مي باشد. داخلي آن 3687 مي باشد.

واحد سونوگرافی اورژانس عدالتیان: سونوگرافي اورژانس عدالتيان شبانه روزي بيماران اورژانسي را تحت پوشش قرار داده و داخلي آن 3676 مي باشد.

2)      بخش خصوصی : شامل واحد MRI ، سونوگرافی، رادیولوژی، تراکم استخوان می باشد.

واحد MRI: با دستگاهی که دارای قدرت میدان 5/1 تسلا می باشد با کیفیت مطلوب موارد درخواستی ساده و تخصصی بیماران را انجام می دهد. این واحد جنب رادیولوژی مرکزی بوده و به صورت شبانه روزی فعال بوده و شماره تماس آن 2577 می باشد.

واحد رادیولوژی: تمامی گرافی های ساده بیماران سرپایی و اورژانسی کلینیک ویژه در این واحد پذیرش و انجام می شود. این مرکز از 07:30 صبح الی 19:00 پاسخگوی بیماران بوده و تلفن داخلی آن 2538 می باشد.

واحد تراكم استخوان: كه دانسيتومتري بافت استخواني اندامهاي مختلف توسط دستگاه سنجش تراكم استخوان انجام مي شود. اين عمليات در قسمت تراكم استخوان راديولوژي كوثر در ساعات كاري 07:00 صبح تا 13:00 بعداز ظهر قابل انجام است. شماره داخلي آن 2358 مي باشد.

واحد سونوگرافی: .  سونوگرافي این مرکز از ساعت07:30 صبح تا 13:30 عصر بيماران كلينك و سرپايي را پذيرش مي كنند و تلفن تماس آنها 2237 مي باشد.

3)      بخش رادیولوژی مداخله ای : تمامی بيوپسي های ساده و تخصصی ، آنژيوگرافي، آمبوليزاسيونها ، درناژها و عمليات مداخله اي راديولوژي در بخش اينترونشنال رادیولوژی که جنب بخش مسمومین و واحد رایانه بیمارستان است،  در ساعت كاري   07:30صبح تا هنگام ترخيص بيماران انجام پذير است. تلفن اين واحد 2497 مي باشد.

4)      بخش رادیولوژی سوانح و پرتابل : تمامی گرافي هاي بيماران بستري مستقر در بخشها كه توانايي مراجعه به بخش راديولوژي را ندارند كارشناسان مربوطه به صورت شبانه روزی توسط دستگاههاي  پرتابل انجام مي پذیرد. تلفن داخلی آنها 2071 می باشد.

توضیح : رادیولوژی بیمارستان امام رضا(ع) شماره 2 که این مرکز بزرگ شامل اتاق های رادیوگرافی دیجیتال ساده و تخصصی ، ماموگرافی ، سی تی اسکن ، سونوگرافی عمومی و داپلر ، MRI و  PET CTو اینترونشن ، OPG و... می باشد که هم اکنون در حال راه اندازی است.

 

 

Please publish modules in offcanvas position.