تقدیر از مدافعان سلامت خط مقدم مبارزه با کرونا دانشگاه علوم پزشکی مشهد

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

طی مراسمی از مدافعان سلامت خط مقدم مبارزه با کرونا بیمارستان های مرجع بستری بیماران کووید-19 دانشگاه علوم پزشکی مشهد قدردانی شد.

مدیر امور فرهنگی و فوق برنامه دانشگاه علوم پزشکی مشهد در حاشیه این مراسم که با حضور معاون دانشجویی فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی مشهد و جمعی از مدیران و مسئولان برگزار شد، در گفتگو با وب دا اظهار کرد: بیش از شش ماه است که کشورمان درگیر ویروس کرونا شده و در این مدت کادر پزشکی، پرستاری و سایر پرسنلی که در بیمارستان ها و مراکز بهداشتی و درمانی مشغول خدمت هستند لحظه های کم نظیری را از ایثار و نوعدوستی به ثبت رساندند که با هیچ پاداش مادی و معنوی قابل جبران نیست.

دکتر محمد اسماعیل زاده خاطر نشان کرد: کادر پزشکی و پرستاری در تمامی لحظه های حساس که نیاز به حضورشان بوده پای مسئولیت حرفه ای خود ثابت قدم بودند و در این مسیر حتی از جان خود گذشتند.

وی با بیان اینکه اقدامات ایثارگرانه کادر پزشکی و پرستاری و تمامی پرسنل خط مقدم مبارزه با کرونا در مقایسه با بسیاری از کشورها کم نظیر و بینظیر است تصریح کرد: به طور حتم اگر ایثار و فداکاری مدافعان سلامت نبود نمی توانستیم بیماری کرونا را به شکل مناسبی کنترل و مدیریت نماییم و بر مشکلات فائق آییم.

مدیر امور فرهنگی و فوق برنامه دانشگاه علوم پزشکی مشهد اظهار کرد: معاونت دانشجویی فرهنگی دانشگاه در راستای تقدیر از تلاش های مدافعان سلامت خط مقدم مبارزه با کرونا و ثبت جلوه های ایثارگرانه کادر پزشکی و پرستاری برای آیندگان، تندیس ها و تابلو فرش هایی را با موضوع مدافعان سلامت تهیه نمود که در این مراسم به روسای بیمارستان های درگیر کرونا، گروه های آموزشی اصلی درگیر با کرونا(گروه های بیهوشی، طب اورژانس، داخلی، عفونی) و روسای بخش های کرونایی اهدا شد.

دکتر اسماعیل زاده خاطر نشان کرد: همچنین به منظور تقدیر از دستیاران تخصصی درگیر با کرونا نیز تندیس و هدایایی در نظر گرفته شده است که از طریق مدیران گروه های آموزشی به آنان اهدا می شود.

وی با بیان اینکه در مرحله نخست، هدف تقدیر از بیمارستان های اصلی درگیر کرونا بود و به طور قطع در مراحل بعدی از سایر گروه هایی که در مسیر مبارزه با کرونا تلاش کرده اند به شکلی قدردانی خواهد شد تصریح کرد: به طور قطع کنترل ویروس کرونا حاصل تلاش و هم افزایی تمامی مسئولان و حوزه های مختلف اداری، آموزشی، بهداشتی، درمانی، پژوهشی و سایر گروه هاست که به نتیجه رسیده است.