اعلام مراکز جامع خدمات سلامت برای مراجعه اولیه بیماران با علائم کرونا

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی مشهد مراکز جامع خدمات سلامت که برای مراجعه اولیه بیماران با علائم کرونا مشخص شده اند را اعلام کرد.

دکتر مهدی قلیان در گفتگو با وب دا با بیان اینکه ۹ مرکز جامع خدمات سلامت برای این منظور در نظر گرفته شده است خاطر نشان کرد: این مراکز جامع خدمات سلامت به نامهای "لشکر در بلوار فلاحی، آب و برق واقع در ویلای ۳۰، پنجتن واقع در بابا نظر ۴۲، بافقی در گلشهر، سیلو در خیابان رسالت ۱۶، احمدی در بلوار قرنی چهارراه ابوطالب، امام علی در آخوند خراسانی، سیدی در بلوار صبا و ساختمان در شهرک شهید رجایی" برای مراجعه بیماران با علایم سرماخوردگی و مشکوک به کرونا پیش‌بینی شده‌ است.

دکتر مهدی قلیان اول افزود: همچنین تمام درمانگاهها و کلینیک‌های بخش خصوصی و دولتی و نیروی انتظامی در مشهد برای پذیرش بیماران با علائم مشکوک به کرونا آمادگی کامل دارند.

وی اضافه کرد: از مردم تقاضا داریم اگر فقط علائم سرما خوردگی دارند بدون دلیل به بیمارستانها مراجعه نکنند چراکه بیمارستانها برای درمان بیماران اورژانسی در نظر گرفته شده‌اند.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: مردم نگران نباشند و اگرچه در شرایط کنونی ویروس کرونا درمان ندارد اما خطر مرگ و میر آن برای افراد سالمند و دارای بیماریهای زمینه‌ای است و درمان این بیماری شامل استراحت، مصرف مایعات، مصرف مسکن در صورت نیاز و رعایت بهداشت فردی است.