بازدید استاندار خراسان رضوی از مجتمع بیمارستانی امام رضا(ع) به مناسبت روز پزشک

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

تا کنون 90 هزار بیمار مبتلا به کرونا پس از بهبودی از بیمارستان های خراسان رضوی مرخص شده اند

 

استاندار خراسان رضوی اظهار کرد: با تلاش مدافعان سلامت در جبهه مبارزه با کرونا، تا کنون 90 هزار بیمار مبتلا به کرونا با حال عمومی مناسب از بیمارستان های استان مرخص شده اند.

محمد صادق معتمدیان در حاشیه حضور در مجتمع بیمارستانی امام رضا(ع) که به مناسبت روز پزشک انجام شد در گفتگو با وب دا،ضمن قدردانی از خدمات ایثارگرانه و مجاهدت های مدافعان سلامت در بیش از 18 ماه همه گیری ویروس کرونا خاطر نشان کرد: در این مدت مدافعان سلامت علیرغم تمام سختی ها و فشارهای ناشی از افزایش تعداد بیماران در پیک های مختلف، با خدمت شبانه روزی در بخش های کرونایی و کانون های پرخطر نقش مهمی را در نجات جان و بازگشت به زندگی بیماران ایفا کردند به گونه ای که در این مدت 90 هزار بیمار پس از بهبودی کامل از بیمارستان ها ترخیص شدند.

وی ضمن قدردانی از تلاش های تمامی مدافعان سلامت و مسئولان دانشگاه علوم پزشکی مشهد در خدمات رسانی به بیماران خاطر نشان کرد: در پیک پنجم کرونا از تمام ظرفیت های حوزه درمان استان استفاده شد تا کاستی ها و کمبودهایی که به ویژه در تامین تخت های بستری و مراقبت ویژه و دستگاه های اکسیژن ساز وجود داشت تامین شود.

استاندار خراسان رضوی با بیان اینکه به منظور مدیریت مناسب بحران ناشی از پیک پنجم کرونا، قرارگاه عملیاتی با بسیج تمام امکانات تشکیل شده است خاطر نشان کرد: در حال حاضر بر اساس آمار ها، به شرایط  نسبی با ثباتی در تعداد بیماران رسیده ایم که این امر به طور قطع نتیجه تلاش ها و زحمات مدافعان سلامت و مسئولان دانشگاه علوم پزشکی است.

معتمدیان با بیان اینکه تمامی محدودیت های ابلاغی از سوی ستاد ملی کرونا در استان در حال اجراست خاطر نشان کرد: بهترین راهکار در کنترل چرخه ویروس کرونا، رعایت دستورالعمل های بهداشتی، استفاده از ماسک، اجتناب از حضور در دورهمی ها و حفظ فاصله اجتماعی است که باید توسط عموم مردم رعایت شود.

استاندار خراسان رضوی به همراه جمعی از مدیران این حوزه ضمن حضور در مجتمع بیمارستانی امام رضا(ع) از خدمات ارزنده پزشکان مدافع سلامت در مسیر خدمت رسانی به بیماران کرونایی قدردانی کرد.